Skip to content Skip to footer
Firma Martinez organizuje już od 2003 r. spływy kajakowe, cieszące się uznaniem turystów z całej Polski, jak również gości z Europy.

Malownicze rzeki Pojezierza Lubuskiego zachęcają do przeżycia niecodziennej przygody. Wyprawa kajakiem jest doskonałym sposobem na odreagowanie codziennego stresu poprzez kontakt z dziewiczą przyrodą.

Jest to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych lub na romantyczną przygodę we dwoje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: pasjonaci fortyfikacji zafascynowanie będą bunkrami oraz unikalnymi budowlami hydrotechnicznymi na rzece Paklicy, natomiast miłośnicy przyrody docenią piękno fauny i flory. Przy odrobinie szczęścia spotkać można orła bielika, bobra, perkoza, łabędzia lub zimorodka.

Organizator spływów zapewnia sprzęt w postaci świetnie sprawdzających się dwuosobowych kajaków polietylenowych, aluminiowych wioseł oraz kamizelek asekuracyjnych w różnych rozmiarach, również dziecięcych. Dla liczniejszych grup istnieje również możliwość dowozu posiłku (słynna grochówka z kiełbaską) na wybranych szlakach.

Pływać można indywidualnie i grupowo, przy czym wskazana jest wcześniejsza rezerwacja terminów weekendowych. Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, można pływać przez cały rok, natomiast główny ruch turystyczny ma miejsce od kwietnia do października.

Istnieje kilka różnych tras, które usatysfakcjonują zarówno początkujących kajakarzy, jak również doświadczonych miłośników sportów wodnych. Oto kilka propozycji, uwzględniających przede wszystkim rzekę Paklicę oraz Pliszkę, jednak organizatorzy są otwarci na Państwa pomysły wypadów na inne rzeki, np. Obrę, Odrę, Ilankę lub inne.

  • rzeka Paklica (Lubrza-Gościkowo),
  • rzeka Paklica (Gościkowo-Skoki),
  • Jez. Niesłysz – Kanał Niesulicki (Ołobok-Lubrza),
  • rzeka Pliszka (Kosobudki-Urad).

Przy stanicy wodnej funkcjonuje bar, w którym można zjeść m.in. smaczną smażoną rybkę. Serdecznie zapraszamy!

Atrakcje w Lubrzy

950 m

Adresul. Świebodzińska 74, 66-218 LubrzaOdległość950 mLokalizacjaMapa GoogleWięcejwww.martinez.com.plShare