Skip to content Skip to footer

Na drodze krajowej nr 92 za Świebodzinem, za wsią Mostki jadąc w kierunku Świecka na terenie miejsca obsługi podróżnych Portu 2000 znajduje się park rozrywki dla dzieci.

Na kilkunastu hektarach utworzono mini zoo z wieloma egzotycznymi zwierzętami.

Oglądanie Mini Zoo jest bezpłatne, a zwierzęta są dosłownie w zasięgu ręki. Można je dotknąć, pogłaskać, obserwować ich karmienie, czy zabawy. Mają również stworzone bardzo dobre warunki do życia; spore wybiegi, towarzystwo pobratymców i zadbany teren.

Na terenie Mini Zoo znalazły się przede wszystkim gatunki żyjące w naszej szerokości geograficznej, ale są też te bardziej egzotyczne, jak zebry, struś, wielbłąd, małpy czy kolorowe papugi, które z ciekawością łypią na dzieciaki okiem;). W dużym i pięknym oczku wodnym pływa różnorakie ptactwo, a z drewnianych tarasów i ścieżek można podziwiać kolorowe ryby.

Odwiedzając Mini ZOO z dziećmi, nie sposób przegapić stworzonego z myślą o nich Parku Rozrywki zwanego „PORTLANDEM”. Miejsce to jest swoistym „azylem” dla dzieci – azylem, szczególnie cenionym przez rodziców, którzy w czasie zabawy swoich pociech mogą w spokoju oddać się relaksowi, napić się kawy, herbaty czy zjeść obiad w restauracji.

W Parku Rozrywki na dzieci czekają: dmuchany zamek do skakania i szalonych zabaw, figury dinozaurów, trampolina do skakania, różne „pojazdy” na monetę i piłeczkowy raj – basen i małpi gaj.

Atrakcje w najbliższej okolicy

10 km

AdresMostki przy trasie DK92, 66-218 MostkiOdległość10 kmLokalizacjaMapa GoogleWięcejwww.port2000.pl/mini-zooShare