Skip to content Skip to footer

W lubuskich Kownatach, ok. 30 km od Lubrzy powstał Majaland – Holiday Park Kownaty.

To największy z parków rozrywki w Polsce, poświęcony kochanej przez wszystkie dzieci (i wielu dorosłych) Pszczółce Mai.

Majaland wciąż się rozbudowuje, docelowo ma stać się jednym z kilku parków tematycznych, które razem będą tworzyć Holiday Park Kownaty zajmujący ponad 200 ha! Majaland już teraz jest największym w Polsce krytym parkiem rozrywki.

W Majalandzie czeka na nas sporo atrakcji typowych dla parków rozrywki, z tym że powiązanych w większości z Pszczółką Mają i innymi postaciami z bajek. Część urządzeń działa na świeżym powietrzu, a część dostępna jest pod dachem, przez cały rok. Na zewnątrz można więc spotkać sympatyczne zwierzaki w mini zoo – Farmie Heidi, pokręcić się na Karuzeli Kwiatów, pobawić na Placu Zabaw Gucia, przejechać się na ramionach konika polnego podczas Przygody z Filipem czy nauczyć się gasić pożar jako Mali Strażacy. Jest tu także Miasteczko Samochodowe i Tańcząca Fontanna.

Wśród atrakcji wewnętrznych warto wymienić łańcuchową Karuzelę MotyliPlac Zabaw Mai, zjeżdżalnię Super Ślizg oraz niezwykły rower Szkoła Latania. Są też mrożące krew w żyłach przejażdżki Rollercoasterem Wikingów przechodzącym przez jaskinię i na wieży wolnego spadku Totem Wikingów. Wodna przygoda czeka natomiast w Łodziach Wikingów, na Wielkim Drakkarze czy na Tratwie. Nie brak tu również uwielbianych przez dzieci basenów z piłeczkami czy torów przeszkód.

Na miejscu działa też strefa gastronomiczna z kilkoma restauracjami, strefa piknikowa oraz Sklep Majaland z pamiątkami. Odbywają się też pokazy, spektakle teatralne i spotkania z bohaterami bajek.

Bajkowa Kraina Pszczółki Mai czynna jest przez cały rok!

Zdjęcia: majalandkownaty

Atrakcje w najbliższej okolicy

33 km

AdresKownaty 17, 66-235 KownatyOdległość33 kmLokalizacjaMapa GoogleWięcejwww.majalandkownaty.plShare