Łagów to wspaniałe miejsce na wypoczynek, zarówno leniwy, nad lazurowymi wodami, jak i aktywny. Liczne szlaki piesze, nordic walking, możliwość uprawiania sportów wodnych w tym nurkowania sprawia, że nie będziesz się tu nudził, a wszystko w okolicznościach pięknej i czystej przyrody. Łagów jest malowniczo położoną miejscowością w „samym sercu Ziemi Lubuskiej”, otoczony dwoma jeziorami z pięknym XIV wiecznym zamkiem Joannitów.
W rejonie znajduje się wiele miejsc interesujących przyrodniczo, historycznie i kulturalnie.
Zabytki Łagowa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabytki_%C5%81agowa
Zamek Joannitów
Największą atrakcją Łagowa jest średniowieczny gotycki zamek joannitów z XIV wieku, który ze swoją 35 metrową wieżą góruje nad wsią. Służył im aż do 1810 roku. Obecnie w jego wnętrzach znajduje się hotel i restauracja.
Oprócz zamku w Łagowie można zobaczyć dwie przepiękne bramy miejskie:
Brama Polska w Łagowie
Brama Polska (Poznańska) pochodzi z XV wieku. Znajduje się przy ulicy Zamkowej od południowo wschodniej części wsi.
Brama Marchijska w Łagowie
Brama Marchijska (Niemiecka, Berlińska) powstała między XVI a XVIII wiekiem. Jest częściowo szachulcowa.
Amfiteatr
Amfiteatr został wybudowany w roku 1969. Położony jest w pobliżu Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. W r.2010 obiekt został poddany rewitalizacji. Jest tam miejsce dla 630 widzów. Obecnie m.in. wyświetlane są tam projekcje w ramach Lubuskiego Lata Filmowego.
Lubuskie Lato filmowe
Wiadukt kolejowy
Na uwagę zasługuje również wiadukt kolejowy o długości 40m i wysokości ok.25m z 1906r. Znajduje się on przy ulicy Mostowej. Został on wybudowany z cegieł i granitu na linii kolejowej Toporów-Międzyrzecz. Na wiadukt można wejść schodami znajdującymi się tuż przy wiadukcie. Z góry rozciąga się przepiękny widok na panoramę Łagowa. Kilka razy w tygodniu przejeżdża tędy pociąg.
Kościół św. Jana Chrzciciela z 1725r
Kościół św. Jana Chrzciciela to kamienno-ceglana budowla w stylu neoklasycystycznym przebudowana w r.1877. Znajduje się w pobliżu zamku. Obecnie jest to kościół parafialny rzymskokatolicki, pierwotnie była to świątynia protestancka. W kościele znajdują się płyty nagrobne komtura łagowskiego zgromadzenia Joannitów, Andrzeja von Schliebena oraz jego syna.
Rejs gallerą
Jezioro Trześniowskie:
Andrzej Mańkowski, tel : 505 095 032
Rejsy drewnianą, 16-osobową łodzią po jeziorze Trześniowskim.
e-mail: ayalagow@op.pl
https://www.facebook.com/lodzlagowrejsy/
Jezioro Łagowskie:
Grzegorz Rutkowski, tel: 736 041 613
Rejs to ok. 50-minutowa podróż podczas której oglądają Państwo całe jezioro łagowskie oraz słuchają opowiadań o jeziorach, historii i przyrodzie okolic. Na pokład zabierane jest min 4 a max 12 osób.
e-mail: grzegorzadventure@gmail.com