Skip to content Skip to footer
W 2010 roku, 17 kilometrów od Świebodzina, w miejscowości Kalinowo powstało 18-dołkowe pole golfowe, które ma być dostępne i przystępne dla wszystkich.

Na 75 hektarach powstało pole, które ma przyciągać  amatorów golfa nie tylko urodą i przyjazną atmosferą lecz również atrakcyjną ceną.

Zamierzają uczyć gry w golfa wszystkich zainteresowanych mieszkańców okolic. Chcą stworzyć nowy rynek golfowy, pole dla ludzi, którzy nigdy nie grali i obalić krążący po Polsce mit, że golf jest zbyt drogi. Całoroczna gra na polu jest tańsza niż tygodniowy wyjazd na narty w Alpy.

Już we wrześniu 2009 roku rozpoczęto naukę na 6 dołkowej Akademii Golfa oraz na Driving range. W sierpniu 2010 rozegrano pierwszy Turniej na pełnym 18 dołkowym polu. W 2012 wypito pierwszą kawę na tarasie nowo wybudowanego Budynku Klubowego.

Kalinowe Pola to pole typu „parkland”. Zaprojektowano je, aby było wyzwaniem dla zaawansowanych golfistów, grających z białych tee, a równocześnie łagodne i ciekawe dla graczy początkujących, startujących z żółtych. Bardzo łatwo jest zaprojektować „ trudne pole golfowe” z wąskimi fairwayami, setkami bunkrów, dużą ilością wody i 8 000 metrów długości, ale nie w tym rzecz. Pole powinno być wyzwaniem dla większości graczy, ale  nie może zniechęcać. Klub Golfowy Kalinowe Pola nie chce odstraszać nowych osób, chce je zachęcać i pozwalać im się bawić. Tych, którzy poszukują wyzwań, powinien usatysfakcjonować   18. dołek – będzie jednym z najtrudniejszych w tej części Europy. Projektantem i  wykonawcą jest Marek Sokolowski.

Kalinowe Pola usytuowane są 60 minut od Poznania, 50 minut od Gorzowa Wielkopolskiego, 35 minut od Zielonej Góry, na skrzyżowaniu tras A2 i S3.

Atrakcje w najbliższej okolicy

17 km

Adresul. Golfowa 1, 66-213 KalinowoOdległość17 kmLokalizacjaMapa GoogleWięcejwww.kalinowepola.plShare